İLÇEMİZ MAHALLE MUHTARLARI TOPLANTISI YAPILDI

 

 

İlçemiz Mahalle Muhtarları Toplantısı 2 Ekim Cuma günü saat:10.00’da Beyoğlu Kaymakamlığı Toplantı Salonunda Kaymakamımız Osman Ekşi’nin başkanlığında yapıldı.

Toplantıya İlçe Yazı İşleri Müdürü İkbal Orundaş, Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Erol Ökten, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan Halıcı, İlçe Nüfus Müdürü Orhan İşgüder, İlçe Müftüsü Aydın Yığman, İlçe Mal Müdür Vekili Nuran Tüfekçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr.Ömer Tulu, İlçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Serap Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Akansu Çiğdem Gür, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Kurum Temsilcileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Toplantıda ilçenin genel durum değerlendirilmesi yapılarak, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan 26.Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili alınması gereken tedbirler, mahallelerimizde bulunan başta fakir ve yardıma muhtaç kişiler olmak üzere, vatandaşlarımızın sorunları konusunda duyarlı davranılarak, kurumlarla irtibata geçilmesi, Suriyeli mültecilerin barınma, sağlık, eğitim ve güvenlikle ilgili ihtiyaçlarının karşılanmasında yaşanılan sorunlar görüşüldü. Muhtarların görüş, istek ve önerileri dinlenerek, çözüm yolları tartışıldı.

Toplantıda ayrıca, Beyoğlu Kaymakamlığı ile İstanbul Valiliği’nin ortaklığıyla İstanbul Kalkınma Ajansı’nın mali desteğiyle gerçekleştirilen “Beyoğlu’nda Kadının İş Gücüne Katılımına Bir Adım Daha” ve “Ailem ile El Ele Bağımsız Geleceğe” isimli projeler hakkında İlçe Yazı İşleri Müdürü İkbal Orundaş tarafından sunum eşliğinde bir tanıtım yapıldı. Mahalle Muhtarlarından her iki projenin de başarıyla yürütülmesi için destek olmaları ve mahallelerindeki işsiz kadınlara duyurularak, projede yer almalarının sağlanması istenildi.