BEYOĞLU KAYMAKAMI MUSTAFA DEMİRELLİ’NİN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI
 
Demokrasimizin en köklü örneğini temsil eden, seçimle iş başına gelmiş, kamu yönetim zincirinin ilk halkası olan muhtarlarımız, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı olmaları açısından son derece önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
 
Hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen muhtarlarımız; vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar.
 
Görev yaptığı mahallelerdeki vatandaşların talep ve sorunlarını en kısa sürede yetkili makamlara ulaştırarak, kamu hizmetlerinin mahalle halkına ulaşmasında etkin bir rol oynamakta ve çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasına büyük katkı vermektedirler.
 
19 Ekim 1829 tarihinde ülkemizde kurulan ilk muhtarlık teşkilatının yıldönümünün hükümetimiz tarafından "Muhtarlar Günü" olarak kutlanmasının kabul ve ilan edilmesi, devletimizin muhtarlarımıza verdiği önemin ve değerin bir göstergesidir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, değerli muhtarlarımızla daima diyalog ve işbirliği içinde olacağımızı vurguluyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününde tüm muhtarlarımıza çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.